Innocent children are dying every day in the world, for what? Dünya da her gün masum çocuklar ölüyor,ne için?

7 Ara 2011

Pearl Harbor saldırısı...


Savaşlara her zaman suni sebebler yaratılır, ve bu kandan beslenen birileri her zaman savaşların galibi olurlar.

Bir ülkenin halkı şavaşa karşı direniyorsa o ülkeyi yönetenler savaşlara suni sebebler yaratır,7 aralık 1941 Japonlar pearl Harbour'daki amerikan üssüne saldırdılar ve 2400 amerikalı öldü, bu ani baskın %83 savaşa karşı olan amerikan halkında şok etkisi yarattı ve savaşa katılmak için bir milyon erkek gönüllü kayıt oldu. 60 yıl sonra ortaya çıkan delillere göre Pearl harbour'a yapılacak saldırılar haftalar öncesinden biliniyormuş, şaşırtıcı değilmi?

Amerika kuzey vietnam'a resmi olarak 1964 yılında savaş ilan etti,Tonkin körfezinde vietnam PT botlarının amerikan destroyerlerine saldırdığı iddiasından hemen sonra, Bu olay tonkin körfezi olayı olarak bilinir, bu tek basit olay çok büyük bir asker sevkiyatına ve top yekün savaş haline girilmesine neden olur, yanlız bilinmesi gereken önemli nokta Vietnam PT botları hiç bir zaman amerikan destroyerlerine saldırmamıştır, bu tamamen savaşa girmek için düzmece bir olaydır. Eski savunma sekreteri Robert McNamara ve bazı subaylar yıllar sonra Tonkin körfezi olayının bir orta oyunu olduğunu itiraf etti, Finansal güçlere göre Vietnam savaşı asla kazanılmamalı ve sadece uzatılmalıydı, bu savaşta 58 bin amerikan askeri 3 milyon vietnamlı öldü.

Kan emiciler doymuyor, yine sahnede ve insanları birbirine kırdırıyorlar, her zaman kazanan finansal güçler ve silah tüccarları, Dünya insanı bunu nasıl görmez, nasıl anlamaz...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder