Innocent children are dying every day in the world, for what? Dünya da her gün masum çocuklar ölüyor,ne için?

1 Nis 2010

Hocalı katliamı...
Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars"ta Ağrı"da Van"da Erzurum"da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı.


Karnı burnunda zavallı bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı


Akçik, manç?..

(Kız mı, oğlan mı?)

-Akçik...

(Kız)

Bu cevap üzerine "oğlan" diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı. Kan bürülü gözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.


Tun şahetsar,ınger...

(Sen kazandın, yoldaş)

Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana...

(Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)

Mayrigı bedge gişdatsine.

(Annesi besleyecek elbette)

Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:

Mayrig yerahayin zizdur.

(Çocuğa meme ver)

Aynı dakikalarda Hocalı"nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:

Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek...

(Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)

Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...

Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.

Bu iki olay Hocalı"da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.


Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar, katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

Türkiye"de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.
26 Şubat"ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi" nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366"ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı" ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.

26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.

Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı" da dehşet verici olaylar yaşandı.

Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,

Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.

Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.

Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.

Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.

Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

Peki neydi bu düşmanlık?

Ermenistan"daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye"nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan"ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı"nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı"nda "Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün, öldürün" denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.

Dağlık Karabağ Bölgesi"nde bulunan Hocalı" ya, eski Sovyet İttifakı Silahlı kuvvetleri" ne ait 366. Alay"ın desteği ile Ermeni Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk"ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.

56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.

Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış, geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.

Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.!

Fakat katliam sonrası Hocalı" ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı"da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet"nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:

"Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim, ama Hocalı" daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz" Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996" da Ermenistan Başbakanı oldu.

Karabağ"da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna, "Hocalı Katliamı" baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.

Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.

Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıp ta bu masum insanlara işkence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı…………..


Yazıklar olsun …

9 yorum:

 1. TEK BİR SORU VAR KİM KATLEDİLDİ? BU RESİMLERE NERELERİ İLE BAKIYORLAR VE HİÇMİ EDEP ETMEZLER BİR TASARI TUTTURUP GİDENLER VE İNSAN HAKKI DİYE DÜNYAYI SÖMÜRENLER DİLİ DİNİ MİLLİYETİ NE OLURSA OLSUN HİÇ BİR İNSANA REVA GÖRÜLMEZ BÖYLE BİR VAHŞET LANET OLSUN! sevgiler arkadaşım duyarlı yüreğin dert görmesin.

  YanıtlaSil
 2. 18 yıldır batının görmediği yalnız batının değil türkiyenin de görmediği büyük ihtimalle görmezden geleceği insanlık dışı bir VAHŞET bunun başka bir adı yok.bizimkiler boş polemiklerle uğraşıp dursunlar.nasıl olsa iki kelimenin arasına sıkıştırıveriyoruz azarbaycan''kardeş ülkemiz'' diye.sanırım bu yetiyor gerekeni yapmak adına.
  yakında hocalıda türkler ermenileri katletti diye soykırım tasarısı sunarlarsa hiç şaşırmam ne de olsa türkler barbar,katliamcı(!)
  katliamda hayatını kaybedenlere allahtan rahmet diliyorum katliamcıları da lanetliyorum...

  YanıtlaSil
 3. ben bu sabah tv de ilk kez gördüm bu katliami.insanliga yazik...pekii diceksiniz sen nasil insansin bundan haberin yok...söyle söylim:almanyada yasiyorum belki bilgisizim belki cahilim ama suda varki,televizyonlarda okadar gereksiz seyler gösteriyorlarki saatlerce bazen ayni sey.bazen millet büyüklerinin kavgasi,bazen ünlü dedikleri sanatcilarin hayati.bize ne ,ve nekadar önemli.cok baska yrlerde insanlar ne acilar cekiyormus kim biliyor.kim bildirecek kim anlatacak.bugün bu haberi belki en cok 2 dakika sundular,oda anmak icin...anmayin kardesim yaninda olun bu insanlarin...birde bunu yapanda yaptiranda ne tür bir piskolojiye sahip ki bunlari yapabiliyor.bilmem artik ama.ne desem bos olacak ölen ölmüs ama baskada ölen olmasin heleki bu skilde.insan sifatindaki hayvana birileri bunun cezasini cektirsin.bilmiyorum baska ne denir:(

  YanıtlaSil
 4. NE ZAMAN UYANACAKSIN
  EY ŞANLI MİLLETİM
  EY ÜMMETİ MUHAMMET
  NE ZAMAN ZULUMLERE DUR DİYECEKSİN
  KOSAVASI,HOCALISI,LİBYASI,IRAKI,FİLİSTİNİ
  NE ZAMAN SON BULAÇAK
  VAHŞETLERİ İZLEMEMİZ
  FRENK DOLOŞIR OLDU OBAMIZDA
  AĞRIMA GİDİYOR BÖYLECİSİNE YAŞAMAK
  VE DÜŞÜNMÜYOR DEĞİLİM
  ORDUMUZ NE BEKLİYOR
  DEVLETİMİZ NE BEKLİYOR
  İLLA SIRANIN BİZE GELMESİŞMİ GEREK


  AHMET HAN BAKİ KARAMAN

  YanıtlaSil
 5. Adsız olarak yorum yapmayın.. her nerede yaşıyorsanız yaşayın.. bir insan adını ya utandığı için ya da korktuğu için yazmaz..

  Tavşana kaç tazıya tut diyenlerin, kıçından korkup, gerektiğinde domalmaktan utanmayanmaların YANİ SUSANLARIN da suratına tükürüyorum..

  YanıtlaSil
 6. ERMENİLERİN YAPTIĞI VAHŞAT FOTOĞRAF VE BELGELERLE ORTADADIR.HALEN ÇIKIPTA ERMENİ SOYKIRIMI VAR DEMELERİ BİR YALANDIR.ESAS ERMENİLER TÜRKLERE SPYKIRIM YAPMIŞTIR.ERMENİLER YAPTIKLARI BU VAHŞET KARŞISINDA ÖLMELİDİRLER;ÖLDÜRÜLMEYİ HAK EDİYORLAR.

  YanıtlaSil
 7. Yazıklar olsun... Bu vahşeti insanlar nasıl görmezler. Bir urfalı olarak ermenilerin neler yaptığını hala görmeyenlere ne diyelim. Bunlar Vanda, urfada, antepte, karsta, ardahan, ığdır... hep yaptıkları aynı. Ama bizler uyutuldukça bu devamda eder. Türkiyemde ermenilere sahip çıkanlar ağızlarına hiç mehmetçiğin, hiç bosnalının ve hiç azeri kardeşimden bahsettilermi? Vahşeti yapanları, zalimliklerinden bahsettilermi? masum ölen bu canlara ecdadı hiç andılarmı. Hele hocalı katliamı için çok geriye gitmeye gerek duymadan, ellerini vicdanlarına koyup adet haline ermenilerin getirdiği bu katliama nasıl seyirci kalırlar. Kendini sosyalist demokratik insan zanneden guruplar, sadece amaçları siyasi popularizmden öteye gidemeyenler. Bir defa ama bir defa vicdanen yapılanları belgesiyle gösterildiği halde neden bu kadar sessiz kalıyorlar. Vicdan nerde? Tabii bunlarda vicdan varsa. Sağcı muhafazakarlar elinde tesbihle olmuyor... Konudan haberleri olmayacak kadar aslında dinden habersiz insanlar, sizde bu vahsetin bir parçası olmayın... Ecdadınıza yapılanları unutmayın... Sonraki nesillere bunu anlatın ama önce biraz bilgi sahibi olun ve vicdan diyorum ya vicdanınızı paraya mevkiye ve makama yedirmeden davranın. Ey türk milleti titre ve artık ne olur kendine gel ... Çalışma zamanı, yaşananlardan ders alma, dinini kitabında yazdığı şekliyle araştırıp öğrenme zamanı gelmedimi... Yeterince zaman kaybetmedikmi ... Tarafsızca bir dünyaya bak ve düşün ...

  YanıtlaSil
 8. Yazıklar olsun... Bu vahşeti insanlar nasıl görmezler. Bir urfalı olarak ermenilerin neler yaptığını hala görmeyenlere ne diyelim. Bunlar Vanda, urfada, antepte, karsta, ardahan, ığdır... hep yaptıkları aynı. Ama bizler uyutuldukça bu devamda eder. Türkiyemde ermenilere sahip çıkanlar ağızlarına hiç mehmetçiğin, hiç bosnalının ve hiç azeri kardeşimden bahsettilermi? Vahşeti yapanları, zalimliklerinden bahsettilermi? masum ölen bu canlara ecdadı hiç andılarmı. Hele hocalı katliamı için çok geriye gitmeye gerek duymadan, ellerini vicdanlarına koyup adet haline ermenilerin getirdiği bu katliama nasıl seyirci kalırlar. Kendini sosyalist demokratik insan zanneden guruplar, sadece amaçları siyasi popularizmden öteye gidemeyenler. Bir defa ama bir defa vicdanen yapılanları belgesiyle gösterildiği halde neden bu kadar sessiz kalıyorlar. Vicdan nerde? Tabii bunlarda vicdan varsa. Sağcı muhafazakarlar elinde tesbihle olmuyor... Konudan haberleri olmayacak kadar aslında dinden habersiz insanlar, sizde bu vahsetin bir parçası olmayın... Ecdadınıza yapılanları unutmayın... Sonraki nesillere bunu anlatın ama önce biraz bilgi sahibi olun ve vicdan diyorum ya vicdanınızı paraya mevkiye ve makama yedirmeden davranın. Ey türk milleti titre ve artık ne olur kendine gel ... Çalışma zamanı, yaşananlardan ders alma, dinini kitabında yazdığı şekliyle araştırıp öğrenme zamanı gelmedimi... Yeterince zaman kaybetmedikmi ... Tarafsızca bir dünyaya bak ve düşün ...

  YanıtlaSil
 9. bir gun butun ermenileri oldurecem

  YanıtlaSil